• Բոչորիշվիլի. Մենք կքննարկենք Բաքվի և Թբիլիսիի ռազմավարական գործընկերությունը
Վրաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն բոլոր կարևոր հարցերը, որոնք անհրաժեշտ են մեր հարաբերությունների հետագա խորացման համար։
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, այս մասին Բաքվում լրագրողներին ասել է Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոչորիշվիլին։
Նախարարի խոսքով, այսօր տեղի կունենա Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ նիստը, որը շատ կարևոր ձևաչափ է երկու երկրների վարչապետների ղեկավարությամբ։
«Հանձնաժողովի նիստին կմասնակցեն Վրաստանի և Ադրբեջանի կառավարությունների անդամները։ Բնականաբար, մենք կքննարկենք բոլոր հարցերը, որոնք առկա են երկկողմ հարաբերություններում, մասնավորապես՝ ռազմավարական գործընկերությունը տարբեր ոլորտներում, որոնք միավորում են մեզ և Ադրբեջանին։ Իհարկե, հանդիպումները կանցկացվեն ամենաբարձր մակարդակով, Վրաստանի վարչապետը կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահի հետ, և այս ձևաչափով կքննարկվեն մեր հարաբերությունների հետագա խորացման համար անհրաժեշտ բոլոր կարևոր հարցերը»,- ասել է Մակա Բոչորիշվիլին։

• Бочоришвили: Мы обсудим стратегическое партнерство Баку и Тбилиси
В ходе встречи премьер-министра Грузии и президента Азербайджана будут обсуждены все важные вопросы, необходимые для дальнейшего углубления наших отношений.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказала журналистам министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили в Баку.
По словам министра, сегодня будет проведено 10-е заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Грузией и Азербайджаном, что очень важный формат под руководством премьер-министров двух стран.
«В заседании комиссии примут участие члены правительств Грузии и Азербайджана. Естественно, мы обсудим все вопросы, существующие в двусторонних отношениях, в частности, стратегическое партнерство в различных сферах, которые объединяют нас и Азербайджан. Разумеется, встречи пройдут на самом высоком уровне, премьер-министр Грузии встретится с президентом Азербайджана, и все важные вопросы, необходимые для дальнейшего углубления наших отношений, будут обсуждаться в этом формате», — заявила Мака Бочоришвили.