• Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար. Հայաստանի լայնածավալ սպառազինումը մեզ մոտ լուրջ մտահոգություն է առաջացնում
Անցկացվող բանակցությունների ֆոնին՝ Հայաստանի լայնածավալ սպառազինումը լուրջ մտահոգություն է առաջացնում մեզ  մոտ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոչորիշվիլիի հետ համատեղ ճեպազրույցում հայտարարել է՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ Ադրբեջանն ու Վրաստանը հարգում են  մյուս պետությունների տարածքային ամբողջականությունը, ինչը չի կարելի ասել Հայաստանի մասին. «Չնայած Հայաստանի կողմից ադրբեջանական հողերի երկարաժամկետ օկուպացմանը՝ Ադրբեջանը հանդես է եկել խաղաղության մասին առաջարկով։ «Եվ վերջին տարիներին որոշակի հաջողություններ են գրանցվել խաղաղ բանակցություններում»,- հավելել է Ջեյհուն Բայրամովը։

16 Января 2025 - 19:53
Широкомасштабное вооружение Армении на фоне проводимых переговоров вызывает у нас серьезную озабоченность.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на совместном брифинге с министром иностранных дел Грузии Макой Бочоришвили.
Джейхун Байрамов отметил, что Азербайджан и Грузия уважают территориальную целостность других государств, чего нельзя сказать об Армении. «Несмотря на многолетнюю оккупацию Арменией азербайджанских земель, Азербайджан выступил с предложением о мире. И за последние годы достигнуты определенные успехи в мирных переговорах», — добавил Джейхун Байрамов.