16 Հունվարի 2025 - 19:46
Չինական DongFang Electronics ընկերության պատվիրակությունն այցելել է Ֆիզուլի, Հադրութ և Շուշա՝ ծանոթանալու Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում Azərişıq ԲԲԸ-ի կողմից իրականացվող աշխատանքներին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հյուրերին մանրամասն տեղեկություններ են տրամադրվել՝ վերականգնման աշխատանքների մասին, որոնք իրականացվել են ամենակարճ ժամկետներում՝ պետության աջակցությամբ։ Այցի ընթացքում քննարկվել են՝ էներգետիկ համակարգի արդիականացման հարցերը և հետագա համագործակցության հեռանկարները:
Հիշեցնենք, որ Բաքվում անցկացված COP29 կլիմայական համաժողովի շրջանակներում՝ Azərişıq ԲԲԸ-ն և DongFang Electronics-ը բանակցություններ են վարել համագործակցության ընդլայնման շուրջ։ 2024 թվականի դեկտեմբերին՝ Azərişıq-ի ներկայացուցիչներն այցելել են Յանտայ քաղաքում ընկերության գրասենյակ, որտեղ նրանց ցուցադրվել են ընկերության նորարարական տեխնոլոգիաները, արտադրանքը և միջազգային նախագծերը։
Հունվարի 13-ից Ադրբեջանում է գտնվում DongFang Electronics-ի ինը հոգանոց պատվիրակությունը, ներառյալ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Շիտանա Ցաոն և ընկերության այլ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվում են՝ նորարարական լուծումներ և կողմերի միջև փորձի փոխանակում։

• Делегация китайской компании посетила Карабах
Делегация китайской компании DongFang Electronics посетила Физули, Гадрут и Шушу с целью ознакомления с работами, осуществляемыми ОАО Azərişıq на освобожденных территориях Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, гостям были представлены подробные сведения о восстановительных работах, реализованных в кратчайшие сроки при поддержке государства. В рамках визита обсуждались вопросы модернизации энергосистемы и перспективы будущего сотрудничества.
Напомним, что в рамках прошедшей в Баку климатической конференции COP29 ОАО Azərişıq  и DongFang Electronics провели переговоры о расширении взаимодействия. В декабре 2024 года представители Azərişıq посетили офис компании в городе Яньтай, где им были продемонстрированы инновационные технологии, продукция и международные проекты компании.
Делегация DongFang Electronics из 9 человек, включая заместителя генерального директора Шитана Цао и других руководящих лиц компании, находится в Азербайджане с 13 января. В рамках встреч обсуждаются инновационные решения и обмен опытом между сторонами.