• Ադրբեջանն ու Մալդիվները քննարկել են ներդրումների հեռանկարները
Ադրբեջանի արտահանման և ներդրումների խրախուսման գործակալությունը (AZPROMO) Ադրբեջանի կառավարության առաքելության Մալդիվների Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակներում հանդիպում են անցկացրել՝ ներդրումների խրախուսման Invest Maldives գործակալության հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնում է AZPROMO-ն։
Հանդիպման ընթացքում AZPROMO-ի գործադիր տնօրեն Յուսիֆ Աբդուլլաևը պատմել է՝ անշարժ գույքի, «կանաչ» էներգետիկայի, զբոսաշրջության և տրանսպորտի ոլորտներում համագործակցության հեռանկարների մասին։
«Invest Maldives-ի գործադիր տնօրեն Նուհա Մոհամեդ Ռիզան իր հերթին պատմել է՝ Մալդիվների ներդրումային ներուժի մասին, մասնավորապես, զբոսաշրջության և «կանաչ» էներգետիկայի ոլորտներում առավելությունների, ինչպես նաև ադրբեջանական ընկերությունների համար Մալդիվների ներդրումներ կատարելու հնարավորությունների մասին»,- նշվում է տեղեկատվության մեջ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը պայմանավորվել են նաև՝ ընդլայնել համագործակցությունը Ներդրումների խթանման գործակալությունների համաշխարհային ասոցիացիայի (WAIPA) գծով:

16 Января 2025 - 19:43
Агентство поощрения экспорта и инвестиций Азербайджан (AZPROMO) в рамках визита правительственной миссии Азербайджана в Мальдивскую Республику провели встречу с Агентством поощрения инвестиций Invest Maldives.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщает AZPROMO.
В ходе встречи исполнительный директор AZPROMO Юсиф Абдуллаев рассказал о перспективах сотрудничества в сферах недвижимости, «зеленой» энергетики, туризма и транспорта.
«Гендиректор Invest Maldives Нуха Мохамед Риза, в свою очередь, рассказала об инвестиционном потенциале Мальдив, в частности, о преимуществах в секторах туризма и «зеленой» энергетики, а также о возможностях инвестирования в Мальдивы для азербайджанских компаний», - отмечается в информации.
В ходе встречи стороны также договорились о дальнейшем расширении сотрудничества по линии Всемирной ассоциации агентств по продвижению инвестиций (WAIPA).