14 Հունվարի 2025 - 14:07
Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում իրականացվում են մասնագիտական կրթության վերականգնման ու զարգացման միջոցառումներ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Մասնագիտական կրթության պետական գործակալության տնօրեն Ջեյհուն Քերեմովը «Պետական և մասնավոր հատվածի համագործակցության դերը շինարարության ոլորտում կադրերի պատրաստման գործում» թեմայով քննարկումների ժամանակ։
Նրա խոսքով, ներկայումս Ֆիզուլիում կառուցվում են մասնագիտական ուսումնական հաստատություններ. «Այս տարի աշխատանքներ կսկսվեն նաև Շուշայի մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների վերակառուցման և հիմնանորոգման ուղղությամբ: Գուբադլիում, Աղդամում և Զանգիլանում մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների նախագծումը կավարտվի 2025 թվականի կեսերին»։

• Госагентство о мерах восстановления профобразования в Карабахе
На освобожденных территориях Азербайджана реализуются меры по восстановлению и развитию профессионального образования.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал директор Государственного агентства профессионального образования Джейхун Керемов во время обсуждений на тему «Роль государственно-частного партнерства в подготовке кадров для сектора строительства».
По его словам, в настоящее время в Физули строятся учреждения профессионального образования: «В этом году также начнутся работы по реконструкции и капитальному ремонту учреждений профессионального образования в Шуше. В Губадлы, Агдаме и Зангилане проектирование учреждений профессионального образования завершится в середине 2025 года».