• Պերուում Ադրբեջանի դեսպանատունը նվերներ է մատուցել անապահով ընտանիքների երեխաներին
Պերուի Հանրապետությունում Ադրբեջանի դեսպանությունը՝ Պերու-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների հետ կազմակերպել է մարդասիրական միջոցառումներ՝ նվիրված Սուրբ Ծննդին և Ամանորին, որոնց նպատակն է աջակցել կարիքավոր ընտանիքների երեխաներին:
Ինչպես Report-ին հայտնել են դեսպանատնից, նախաձեռնության շրջանակներում Պերու-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի նախագահ, պատգամավոր Խոսե Հերին այցելել է՝ Պերուի մայրաքաղաքի արվարձանում գտնվող Օլիտա Վիրխենի շրջան, որտեղ ապրում են անապահով ընտանիքներ, և տոնական նվերներ է մատուցել երեխաներին: Վիլլա Էլ Սալվադորի շրջանում նման միջոցառմանը մասնակցել է պատգամավոր Ռոզանջելա Բարբարանը։ Այստեղ Պերու-Վալյադոլիդ 7237 դպրոցի երեխաներին նույնպես նվերներ են հանձնվել՝ ստեղծելով տոնական զվարճանքի մթնոլորտ։
Նշենք, որ այս գործողությունները դրական արձագանքներ են ստացել՝ տեղական իշխանությունների և տարածաշրջանների բնակիչների կողմից։ Նրանք շնորհակալություն են հայտնել Ադրբեջանի կառավարությանը՝ ցուցաբերած ուշադրության և աջակցության համար։

• Посольство Азербайджана в Перу передало детям из малоимущих семей подарки
Посольство Азербайджана в Республике Перу совместно с членами Межпарламентской группы дружбы Перу – Азербайджан организовало гуманитарные акции, приуроченные к Рождеству и Новому году, направленные на поддержку детей из малообеспеченных семей.
Как сообщили Report в посольстве, в рамках инициативы председатель Межпарламентской группы дружбы Перу – Азербайджан, депутат Хосе Хери, посетил район Оллита Вирхен в пригороде столицы Перу, где проживают малообеспеченные семьи, и вручил детям праздничные подарки. В аналогичном мероприятии в районе Вилья Эль Сальвадор участвовала депутат Росанджела Барбаран. Здесь детям из школы Peru-Valladolid 7237 также были вручены подарки, что позволило создать атмосферу праздничного веселья.
Отметим, что эти акции получили положительные отклики от местных властей и жителей регионов. Они выразили признательность правительству Азербайджана за проявленное внимание и поддержку.