11 Հունվարի 2025 - 11:02
Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ասադ Մաջիդ Խանը ցավակցական ուղերձ է հղել ԱՀ նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ Բաքվից Գրոզնի թռչող AZAL-ի ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհվածների կապակցությամբ։
«Ձերդ գերազանցություն.
Խորապես վշտացած եմ՝ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ»-ի ինքնաթիռի ողբերգական վթարի հետևանքով բազմաթիվ զոհերի մասին լուրով։
Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության անունից խորին ցավակցություն ենք հայտնում Ձերդ Գերազանցությանը, զոհվածների ընտանիքներին և ողջ ադրբեջանական ժողովրդին։
Այս վշտի պահին Տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը համերաշխ է Ադրբեջանի կառավարության և ժողովրդի հետ։
«Ձերդ գերազանցություն, ընդունեք մեր բարձրագույն հարգանքը»,- ասված է ՏՀԿ-ի գլխավոր քարտուղարի ուղերձում։

11 Января 2025 - 10:34
Генеральный секретарь Организации экономического сотрудничества Асад Маджид Хан направил письмо с соболезнованиями президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву в связи с гибелью людей в результате крушения самолета AZAL, выполнявшего рейс Баку-Грозный.
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на пресс-службу президента Азербайджана.
«Ваше превосходительство.
Глубоко опечален известием о многочисленных человеческих жертвах в результате трагического крушения самолета компании «Азербайджан Хава Йоллары».
От имени Организации экономического сотрудничества выражаем глубокие соболезнования Вашему превосходительству, семьям погибших и всему азербайджанскому народу.
В это скорбное время Организация экономического сотрудничества солидарна с правительством и народом Азербайджана.
Ваше превосходительство, прошу принять наше высочайшее почтение», - говорится в письме Генерального секретаря ОЭС.