11 Հունվարի 2025 - 10:07
Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոն, ով այցով գտնվում է Երևանում, հանդիպել է՝ Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև հարաբերությունների զարգացման հարցեր, ինչպես նաև համագործակցության հետագա ամրապնդման հեռանկարները։
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և գլոբալ անվտանգության հարցեր, այդ թվում՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։
Այսօր ավելի վաղ Գրոնոն հանդիպումներ է ունեցել՝ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Հայաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ։

• Гроно и Григорян обсудили процесс нормализации отношений между Баку и Ереваном
Спецпредставитель ЕС по Южному Кавказу Магдалена Гроно, находящаяся с визитом в Ереване, встретилась с секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития отношений между Арменией и Евросоюзом, а также перспективы дальнейшего укрепления сотрудничества.
Стороны рассмотрели вопросы региональной и глобальной безопасности, включая процесс нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией.
Ранее сегодня Гроно провела встречи с министром иностранных дел Араратом Мирзояном и заместителем спикера парламента Армении Рубеном Рубиняном.