10 Հունվարի 2025 - 16:37
Կալիֆոռնիայում հունվարի 7-ին բռնկված հրդեհների պատճառով Լոս Անջելեսում Ադրբեջանի գլխավոր հյուպատոսության աշխատակիցները ժամանակավորապես տարհանվել են։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն։ Նա նշել է, որ չնայած տարհանմանը, գլխավոր հյուպատոսությունը շարունակում է հեռավար աշխատել, միջոցներ է ձեռնարկում Ադրբեջանի քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար, հետևում է զարգացումներին, իսկ քաղաքացիների հետ կապի խողովակները մնում են մշտապես բաց։
Այխան Հաջիզադեն հավելել է, որ Ադրբեջանի քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Գլխավոր հյուպատոսության սոցիալական ցանցերի էջերում տեղադրվել է նախազգուշացում և արտակարգ կապի համար հեռախոսահամար. «Տեղադրվել է նաև համապատասխան կայքի հղում, որպեսզի քաղաքացիները կարողանան տեղեկություններ ստանալ հրդեհների մասին և կարդալ անվտանգության հրահանգները»:

• Эвакуировано Генконсульство Азербайджана в Лос-Анджелесе
Сотрудники Генерального консульства Азербайджана в Лос-Анджелесе временно эвакуированы из-за пожаров, начавшихся 7 января в Калифорнии.
Об этом Armenia.Az сообщил пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде. Он отметил, что, несмотря на эвакуацию, Генеральное консульство продолжает работать дистанционно, принимает меры для обеспечения безопасности граждан Азербайджана, следит за развитием событий, и каналы связи с гражданами остаются постоянно открытыми.
Айхан Гаджизаде добавил, что для обеспечения безопасности граждан Азербайджана на страницах социальных сетей Генерального консульства размещено предупреждение и номер экстренной связи: «Также размещена ссылка на соответствующую интернет-страницу, чтобы граждане могли получить информацию о пожарах и ознакомиться с инструкциями по безопасности».