• Ադրբեջանի նախագահ. Զանգեզուրի միջանցքը պետք է և բաց կլինի
Ամերիկայում նաև ավարտվել է Սորոսի դարաշրջանը. Բայդենի վարչակազմը, ըստ էության, ղեկավարվել է Սորոսի ոճով:
Այդ մասին, ըստ AZERTAC-ի, նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ հունվարի 7-ին տեղական հեռուստաալիքներին տված հարցազրույցում։
Ընդգծելով, որ սորոսականները փաստացի կորցնում են իրենց դիրքերը, պետության ղեկավարն ասել է, որ Հայաստանի ղեկավարությունը պետք է հաշվի առնի դա։ «Պետք է հաշվի առնի, որ Մերձավոր Արևելքում նրանց մերձավոր դաշնակցի՝ Ասադի դիկտատուրան արդեն նետվել է պատմության աղբանոցը, և դա շարունակվելու է, ուստի թող նա ճիշտ քայլ ձեռնարկի։ Մենք՝ Ադրբեջանը, նրանց համար վտանգի աղբյուր չենք։ Մենք խաղաղություն և համագործակցություն ենք ուզում Հարավային Կովկասում, և թող նրանք չխանգարեն մեզ։ Նրանք չպետք է գործեն որպես աշխարհագրական պատնեշ Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև։ Զանգեզուրի միջանցքը պետք է և բաց կլինի. Որքան շուտ հասկանան նրանք դա, այնքան լավ»,- հավելել է նախագահը։

08 Января 2025 - 09:02
В Америке также наступил конец эпохи Сороса. Администрация Байдена, по сути, управлялась в стиле Сороса.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в интервью местным телеканалам 7 января.
Подчеркнув, что соросовцы фактически теряют свои позиции, глава государства сказал, что руководство Армении должно учесть это. «Должно учесть, что диктатура их близкого союзника на Ближнем Востоке – Асада уже отправлена на свалку истории и это продолжится, поэтому пусть предпримет правильный шаг. Мы, Азербайджан, не являемся для них источником опасности. Мы хотим мира и сотрудничества на Южном Кавказе, и пусть они не мешают нам. Они не должны действовать как географическая преграда между Турцией и Азербайджаном. Зангезурский коридор должен и будет открыт. Чем раньше они это поймут, тем лучше», - добавил Президент.