06 Հունվարի 2025 - 13:32
«Ենի Ազերբայջան» կուսակցության (ԵԱԿ) կենտրոնական գրասենյակում՝ տեղական նախընտրական շտաբների նախագահների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացվել՝ կապված 2025 թվականի հունվարի 29-ին կայանալիք համայնքային ընտրությունների հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը` ԵԱԿ-ին հղումով, նշվել է, որ 118 ընտրատարածքներում, որտեղ անցկացվելու են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ՝ ԵԱԿ-ի կողմից առաջադրված բոլոր թեկնածուները գրանցվել են:
Այնուհետև քննարկվել է՝ ԵԱԿ խորհրդի 2024 թվականի դեկտեմբերի 2-ի որոշմամբ հաստատված միջոցառումների ծրագրի կատարման ընթացքը։ Նշվել է, որ նախատեսված բոլոր միջոցառումներն իրականացվել են ժամանակին և կազմակերպված, տեղական ընտրական շտաբների գործունեությունը արժանացել է դրական գնահատականի։
Մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ հունվարի 6-ին մեկնարկող նախընտրական քարոզչության փուլում առաջիկա անելիքների կատարման շուրջ, տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ ու առաջարկություններ։ Տեղական ընտրական շտաբների նախագահներին ներկայացվել են՝ ԵԱԿ կենտրոնական գրասենյակի կողմից պատրաստված ընտրական ծրագիրը և քարոզչական այլ նյութեր:

• В ПЕА представили программу по муниципальным выборам
В Центральном аппарате партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) состоялось совещание с участием председателей местных избирательных штабов в связи с предстоящими муниципальными выборами, назначенными на 29 января 2025 года.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на ПЕА, было отмечено, что все кандидаты, выдвинутые ПЕА по 118 избирательным округам, где будут проводиться муниципальные выборы, зарегистрированы.
Затем был обсужден ход выполнения Плана мероприятий, утвержденного решением Правления ПЕА от 2 декабря 2024 года. Было отмечено, что все запланированные мероприятия были проведены своевременно и организованно, деятельность местных избирательных штабов получила положительную оценку.
Был проведен обмен мнениями по выполнению предстоящих задач в предвыборной агитационной фазе, которая начнется 6 января, даны соответствующие поручения и рекомендации. Председателям местных избирательных штабов была представлена избирательная программа и другие агитационные материалы, подготовленные Центральным аппаратом ПЕА.
Также была подчеркнута важность и роль института наблюдателей в избирательном процессе, правил его проведения, а также значимость тренингов по вопросам прав и обязанностей наблюдателей в день голосования на избирательных участках.