11 Դեկտեմբերի 2024 - 14:03
Դեկտեմբերի 10-ին Պաշտպանության ազգային համալսարանի գիտական գծով ռեկտորի տեղակալ, Ռազմական գիտահետազոտական ինստիտուտի ռեկտոր, գեներալ-մայոր Արիֆ Հասանովը հանդիպել է՝ մեր երկրում գտնվող, Վրաստանի Հանրապետության Պաշտպանության ազգային ակադեմիայի ռեկտորի տեղակալ, գնդապետ Զուրաբ Զերեկիձեի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ Պաշտպանության նախարարությունից։
Վրացի հյուրերին ներկայացվել է ճեպազրույց, որն անդրադարձել է Պաշտպանության ազգային համալսարանի ստեղծման պատմությանը, կրթական համակարգին և գործունեության հիմնական ոլորտներին։ Մանրամասն տեղեկատվություն է տրվել նաև՝ ադրբեջանական բանակում ռազմական կրթության ոլորտում անցկացվող բարեփոխումների մասին։
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ ռազմական կրթության ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։

11 Декабря 2024 - 11:03
10 декабря заместитель ректора Национального университета обороны по научным вопросам – ректор Военного научно-исследовательского института генерал-майор Ариф Гасанов встретился с находящейся в нашей стране делегацией во главе с заместителем ректора Национальной академии обороны Республики Грузия полковником Зурабом Зерекидзе.
Об этом Аrmenia.Az сообщили в Минобороны АР.
Грузинским гостям был представлен брифинг, на котором освещались история создания Национального университета обороны, система образования и основные направления деятельности. Также была предоставлена подробная информация о реформах, проводимых в Азербайджанской армии в сфере военного образования.
На встрече состоялся обстоятельный обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес в области военного образования.