• Բաքվում տեղի է ունեցել 44-օրյա Հայրենական պատերազմին նվիրված գրքի շնորհանդեսը
Բաքու քաղաքի Գործադիր իշխանությունում կայացել է 44-օրյա Հայրենական պատերազմին նվիրված՝ «Հայրենական պատերազմի պատմություն. Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության վերականգնում. Անհատականության գործոնը» խորադրով նոր գրքի շնորհանդեսը:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, նոր գիրքը, որը հրատարակվել է Ադրբեջանի ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի հետ համատեղ՝ որպես նախորդի շարունակություն, նվիրված է՝ Հայրենական պատերազմին հաջորդած ժամանակահատվածում Ադրբեջանում տեղի ունեցած կարևոր իրադարձություններին։
Միջոցառմանը մասնակցել են՝ Բաքու քաղաքի Գործադիր իշխանության ղեկավար Էլդար Ազիզովը, ԱԳԱԱ-ի նախագահ, ակադեմիկոս Իսա Հաբիբբեյլին, Ընտանիքի, կանանց և երեխաների հարցերով պետական կոմիտեի նախագահ Բահար Մուրադովան, Ադրբեջանի մարդու իրավունքների հանձնակատար (օմբուդսմեն) Սաբինա Ալիևան, Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Էլման Նասիրովը, Ադրբեջանի ճարտարապետների միության նախագահ Էլբայ Գասըմզադեն։

• В Баку прошла презентация книги, посвященной 44-дневной Отечественной войне
В Исполнительной власти города Баку (ИВГБ) состоялась презентация новой книги «История Отечественной войны. Восстановление территориальной целостности Азербайджана. Фактор личности», посвященная 44-дневной Отечественной войне.
Как сообщает Armenia.Az, новая книга, изданная совместно с Институтом истории Национальной академии наук Азербайджана как продолжение предыдущей, посвящена важным событиям, произошедшим в Азербайджане в период после Отечественной войны.
На мероприятии выступили глава ИВГБ Эльдар Азизов, президент НАНА, академик Иса Габиббейли, председатель Государственного комитета по вопросам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова, уполномоченный по правам человека (омбудсмен) Азербайджана Сабина Алиева, депутат Милли Меджлиса Эльман Насиров, председатель Союза архитекторов Азербайджана Эльбай Гасымзаде.