09 Դեկտեմբերի 2024 - 17:25
Սեն-Մարտեն Ռոնդայի Միացյալ ասոցիացիայի նախագահ Ռեբեկա Արինդելը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ COP29-ում գաղութացված տարածքներում ապրող ժողովուրդների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված իր հայտարարությունների համար:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Արինդելը նշել է, որ պետության ղեկավարի ելույթը՝ Փոքր կղզիների զարգացող պետությունների գագաթնաժողովում բառացիորեն ցնցել է բոլորին Սեն Մարտենում։
«Մենք երախտապարտ ենք, քանի որ արդեն տեսնում ենք այն առաջընթացը, որին նպաստեց Իլհամ Ալիևի ելույթը։ Վստահաբար կարող եմ ասել, որ այս ելույթն էլ ավելի մեծ արդյունքների կբերի»,- հավելել է նա։

09 Декабря 2024 - 16:00
Президент Объединенной ассоциации Сен-Мартена Ронда Ребекка Арринделл выразила благодарность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву за его заявления на COP29 в поддержку прав народов, проживающих на колонизированных территориях.
Как сообщает Armenia.Az, Арринделл отметила, что речь главы государства на Саммите малых островных развивающихся государств буквально потрясла всех в Сен-Мартене.
«Мы благодарны, потому что уже видим прогресс, которому способствовала речь Ильхама Алиева. С уверенностью могу сказать, что это выступление приведет к еще большим результатам», - добавила она.