• Յալչըն Ռաֆիևը ելույթ է ունեցել Մանամայի երկխոսության ֆորումում
Բահրեյնում մեկնարկել է՝ Մանամայի երկխոսության ֆորումի անվտանգության 20-րդ գագաթնաժողովը: Միջոցառմանը մասնակցում են՝ աշխարհի շուրջ 50 երկրներից դիվանագետներ, անվտանգության կառույցների և ռազմական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
Այս մասին հայտնում է Report-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությանը։
Նշվում է, որ ֆորումում արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը ներկայացնում է՝ Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Յալչըն Ռաֆիևը։
Յ. Ռաֆիևը մասնակցել է համաժողովի շրջանակներում պանելային քննարկումներին, այդ թվում, որպես զեկուցող ելույթ ունենալով՝ Երիտասարդ առաջնորդների ծրագրի կողմից կազմակերպված՝ «Էներգետիկ գործընկերությունը Մերձավոր Արևելքում և Կենտրոնական Ասիայում» թեմայով պանելում:

• Ялчин Рафиев выступил на форуме Манамского диалога
В Бахрейне начал работу 20-й Саммит по безопасности - Форум диалога Манамы. В мероприятии принимают участие дипломаты, представители структур безопасности и военных ведомств почти из 50 стран мира.
Отмечается, что внешнеполитическое ведомство на форуме представляет заместитель министра иностранных дел Азербайджана Ялчин Рафиев.
Я.Рафиев принял участие в панельных дискуссиях в рамках форума, включая выступление в качестве докладчика на панели, организованной Программой молодых лидеров, на тему: "Энергетическое партнерство на Ближнем Востоке и в Центральной Азии".