• Ի.Ալիևը շնորհավորել է Ֆինլանդիայի ժողովրդին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ուղերձ է հղել՝ Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբին, հայտնում է Azertac-ը։
Իմ անունից և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր ժողովրդին ազգային տոնի՝ Ֆինլանդիայի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հավատում եմ, որ մենք կշարունակենք համատեղ ջանքեր գործադրել՝ Ադրբեջանի և Ֆինլանդիայի միջև հարաբերությունները զարգացնել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների բարօրության։ Լավ տպավորություններով եմ հիշում Ձեր այցը Ադրբեջան՝ մասնակցելու COP29-ին և մեր հանդիպումը Ձեզ հետ։
Այս տոնի առթիվ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություններ ձեր գործերում, Ձեր ժողովրդին՝ բարգավաճում ու բարեկեցուն»։

06 Декабря 2024 - 11:37
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил письмо президенту Финляндии Александру Стуббу, передает Азертадж.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и Ваш народ с национальным праздником – Днем независимости Финляндской Республики.
Верю, что мы и впредь будем прилагать совместные усилия на пути развития отношений между Азербайджаном и Финляндией в дружественном ключе в интересах наших народов. С хорошими впечатлениями вспоминаю Ваш визит в Азербайджан для участия в COP29 и нашу с Вами встречу.
В этот праздничный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, Вашему народу – благополучия и процветания».