27 Նոյեմբերի 2024 - 14:22
Հայրենական պատերազմի ավարտից մինչ օրս՝ 106 հազար նահատակների ընտանիքների անդամների և պատերազմի հաշմանդամների նշանակվել են ամսական, իսկ 24,2 հազարի՝ միանվագ սոցիալական վճարներ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է՝ աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության մեջ։ Հաշվետու ժամանակահատվածում՝ նահատակների ընտանիքներին և պատերազմի հաշմանդամներին բնակարանով ապահովելու ծրագիրն ընդլայնվել է 5 անգամ։
Նշված կատեգորիայի անձանց հատկացվել է 6326 բնակարան և առանձնատուն, պատերազմի հաշմանդամները ստացել են նաև 528 ավտոմեքենա։
Բացի այդ, աշխատանքով ապահովվել է՝ նահատակների ընտանիքների անդամներ և պատերազմի մասնակիցներ հանդիսացող 24,4 հազար մարդ, որոնցից 12,1 հազարը ներգրավված են ինքնազբաղվածության ծրագրում։

• В Азербайджане расширилась программа обеспечения жильем семей шехидов и инвалидов войны
С момента завершения Отечественной войны и до настоящего времени 106 тысячам членов семей шехидов и ветеранов войны были назначены ежемесячные, а 24,2 тысячам - единовременные социальные выплаты.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении Министерства труда и социальной защиты населения. За отчетный период программа обеспечения жильем семей шехидов и инвалидов войны расширилась в 5 раз.
Указанной категории лиц было выделено 6 326 квартир и частных домов, инвалиды войны также получили 528 автомобилей.
Кроме этого, обеспечена занятость 24,4 тысячи человек, являющихся членами семей шехидов и участниками войны, в том числе 12,1 тысяча человек привлечена к программе самозанятости.