• Ի.Ալիևը ուղերձ է հղել ICAPP-ի 12-րդ Գլխավոր ասամբլեայի մասնակիցներին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ուղերձ է հղել՝ Ասիական քաղաքական կուսակցությունների միջազգային համաժողովի (ICAPP) 12-րդ Գլխավոր ասամբլեայի մասնակիցներին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկություն է տեղադրված ԱՀ ղեկավարի պաշտոնական կայքում: Իլհամ Ալիևն ուղերձում ընդգծել է, որ իր գործունեության 24 տարիների ընթացքում ICAPP-ն, որը միավորում է Ասիայի և Օվկիանիայի ավելի քան 350 քաղաքական կուսակցությունների, իրեն դրսևորել է, որպես համագործակցության հեղինակավոր և խոստումնալից հարթակ, որտեղ քննարկվում են գլոբալ բնույթի արդի հարցեր, կարծիքների և փորձի փոխանակում է անցկացվում՝ կառավարությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների, հայտնի հասարակական ու քաղաքական գործիչների և փորձառու փորձագետների մասնակցությամբ։ Պետության ղեկավարը նշել է, որ ICAPP-ն մեծ ավանդ է ներդնում ասիական երկրների և ժողովուրդների միջև՝ փոխըմբռնման և վստահության հաստատման գործում և հաջողություններ է մաղթել 12-րդ Գլխավոր ասամբլեայի մասնակիցներին։

• Алиев направил обращение участникам 12-й Генассамблеи ICAPP
Президент Азербайджана Ильхам Алиев адресовал обращение участникам 12-й Генеральной ассамблеи Международной конференции азиатских политических партий (IСAPP).
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы АР.В обращении Ильхам Алиев подчеркнул, что за 24 года своей работы ICAPP, объединяющая более 350 политических партий Азии и Океании, зарекомендовала себя как авторитетная и перспективная платформа для сотрудничества, где обсуждаются актуальные вопросы глобального характера, идет обмен мнениями и опытом с участием высокопоставленных представителей правительств, известных общественно-политических деятелей и опытных экспертов. Глава государства отметил, что IСAPP вносит большой вклад в налаживание взаимопонимания и доверия между азиатскими странами и народами, пожелал участникам 12-й Генеральной ассамблеи успехов.