12 Նոյեմբերի 2024 - 18:15
Մենք առաջադրել ենք մեր թեկնածությունը՝ հյուրընկալելու Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 31-րդ համաժողովը (COP31) 2026 թվականին։
Ինչպես հաղորդում է TRT Haber-ը, այս մասին Բաքվում կայացած COP29 առաջնորդների գագաթնաժողովում ասել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։
Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը շնորհակալություն է հայտնել այն երկրներին, որոնք պաշտպանել են Թուրքիայի թեկնածությունը. «Մենք ակնկալում ենք նաև այն երկրների աջակցությունը, որոնք դեռ չեն հստակեցրել իրենց դիրքորոշումը։ Մեկ անգամ ևս ողջունում եմ միջոցառման մասնակիցներին և սրտանց շնորհավորում իմ սիրելի եղբայր Իլհամ Ալիևին նման կարևոր գագաթնաժողովը հյուրընկալելու կապակցությամբ»։

12 Ноября 2024 - 16:55
Мы выдвинули свою кандидатуру на проведение 31-й Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP31) в 2026 году.
Как сообщает TRT Haber, об этом президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сказал на саммите лидеров COP29 в Баку.
Реджеп Тайип Эрдоган поблагодарил страны, поддержавшие кандидатуру Турции: «Мы также ожидаем поддержки стран, которые продолжают определяться со своей позицией. Еще раз приветствую участников мероприятия и от всего сердца поздравляю моего дорогого брата Ильхама Алиева с проведением столь важного саммита».