• Որոշ ՈԿԿ-ներ և քաղաքական գործիչներ կարծես մրցում էին, թե ով ավելի շատ ապատեղեկատվություն կտարածի մեր երկրի մասին. Ալիև
12 Նոյեմբերի 2024 - 15:00
Հենց որ Ադրբեջանը ընտրվեց որպես COP29-ը հյուրընկալող երկիր, նա դարձավ թիրախ։ Եվ սա լավ կազմակերպված, լավ համակարգված զրպարտչական արշավ էր մեր երկրի դեմ։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նոյեմբերի 12-ին ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ ելույթ ունենալով Բաքվում COP29 առաջնորդների գագաթնաժողովի բացման արարողության ժամանակ։
Երկրի ղեկավարն ասել է, որ որոշ հասարակական կազմակերպություններ և քաղաքական գործիչներ, ովքեր իրենց անկախ են անվանում, կարծես թե մրցում էին միմյանց հետ, թե ով ավելի շատ ապատեղեկատվություն կտարածի մեր երկրի մասին:

• Алиев: Некоторые НПО и политики словно соперничали, кто больше распространит дезинформацию о нашей стране
12 Ноября 2024 - 15:00
Как только Азербайджан был выбран хозяином COP29, он стал мишенью. И это была хорошо организованная, хорошо скоординированная клеветническая кампания против нашей страны.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев 12 ноября в выступлении на церемонии открытия Саммита лидеров СОР29 в Баку.
Глава государства заявил, что некоторые НПО и политики, называющие себя независимыми, словно соперничали друг с другом за то, кто больше распространит дезинформации о нашей стране.