• Բահար Մուրադովա. Կլիմայական ճգնաժամի հետևանքները պետք է դրդի երկրներին շտապ միջոցներ ձեռնարկել
Կլիմայի փոփոխության ազդեցությունը, ներառյալ բնական աղետների հաճախականության աճը, պետք է դրդի երկրներին շտապ քայլեր ձեռնարկել:
Այս մասին լրագրողներին ասել է՝ Ընտանիքի, կանանց և երեխաների հարցերով պետական կոմիտեի նախագահ Բահար Մուրադովան։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանում COP29-ի անցկացումը վառ օրինակ է այն բանի, թե որքան լրջորեն է երկիրը մոտենում աշխարհի և ժողովուրդների գլոբալ խնդիրներին։
«Կարծում եմ, որ COP29-ը, ինչպես և Ադրբեջանում անցկացվող մյուս միջոցառումները, հաջողությամբ կանցկացվեն։ Կլիմայի փոփոխության խնդիրը հետաքրքրում է աշխարհի բոլոր երկրներին։ Կլիմայական ճգնաժամի հետևանքները, ինչպիսիք են ավելի հաճախակի բնական աղետները, պետք է դրդի երկրներին շտապ քայլեր ձեռնարկել», - ասել է նա:

• Бахар Мурадова: Последствия климатического кризиса должны побудить страны к срочным мерам
Последствия изменения климата, в том числе учащающиеся стихийные бедствия, должны побудить страны к срочным мерам.
Как сообщает Armenia.Az, об этом журналистам сказала председатель Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова.
По ее словам, проведение COP29 в Азербайджане является наглядным примером того, насколько страна серьезно подходит к глобальным проблемам мира и народов.
«Считаю, что COP29, как и другие мероприятия, проводимые в Азербайджане, пройдет успешно. Проблема климатических изменений интересует все страны мира. Последствия климатического кризиса, такие как учащающиеся стихийные бедствия, должны побудить страны к срочным мерам», - сказала она.