• Բայրամովը՝ ԹՊԿ-ի ամրապնդմանն ուղղված Ադրբեջանի նախաձեռնությունների մասին
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը ելույթ է ունեցել Թյուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) անդամ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստում, որն այսօր անցկացվում է Բիշքեկում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությանը, իր ելույթում նախարարն անդրադարձել է կազմակերպության անդամ երկրների միջև համագործակցության հեռանկարներին՝ տնտեսության, առևտրի, տրանսպորտի և հաղորդակցության, էներգետիկ անվտանգության, թվային տեխնոլոգիաների, մշակույթի և այլ ոլորտներում։
«Բայրամովը խոսել է նաև ԹՊԿ-ի ամրապնդման հարցում Ադրբեջանի նախաձեռնությունների և տեսլականի, ինչպես նաև Բաքվում անցկացվելիք COP29 համաժողովի նախապատրաստման մասին»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ։

06 Ноября 2024 - 09:38
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов выступил на заседании Совета министров иностранных дел стран-участниц Организации тюркских государств (ОТГ), которая проходит сегодня в Бишкеке.
Как передает Armenia.AzCaliber.Az со ссылкой на МИД Азербайджана, в своем выступлении министр коснулся перспектив сотрудничества между странами организации в сферах экономики, торговли, транспорта и коммуникаций, энергетической безопасности, цифровых технологий, культуры и пр.
«Байрамов также рассказал об инициативах и видении Азербайджана в вопросе укрепления ОТГ, а также подготовке к предстоящей бакинской конференции COP29», — говорится в публикации ведомства в соцсети Х.