06 Նոյեմբերի 2024 - 09:49
Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպան Ռահման Մուստաֆաևը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղ գործընթացին ռուսական կողմի ակտիվ աջակցության համար, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ես կուզենայի իմ երախտագիտությունը հայտնել [ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին], որ ռուսական կողմից նման ակտիվ աջակցություն կա խաղաղ գործընթացին։ Ես շնորհավորել եմ նրան [Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանին] պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։ Ուստի մենք նրա հետ, այսպես ասած, կառուցողական հարաբերություններ կպահպանենք Մոսկվայում»,- ասել է դիվանագետը հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ, որը հեռարձակվել է Առաջին ալիքով։
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ ասել է, որ Ռուսաստանն ամեն ինչ անում է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները կարգավորելու և Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար։

• Посол Азербайджана в РФ поблагодарил Путина
Посол Азербайджана в России Рахман Мустафаев поблагодарил президента РФ Владимира Путина за активную поддержку российской стороной мирного процесса между Баку и Ереваном, пишет ТАСС.
«Я хотел бы выразить благодарность президенту [РФ Владимиру Путину], что есть такая активная поддержка с российской стороны мирному процессу. Я его [посла Армении в РФ Гургена Арсеняна] поздравил уже со вступлением в должность официальную. Поэтому будем поддерживать, так сказать, с ним конструктивные отношения в Москве», — сказал дипломат на церемонии вручения верительных грамот, трансляция которой велась на Первом канале.
Президент РФ Владимир Путин на церемонии вручения верительных грамот заявил, что Россия делает все для нормализации армяно-азербайджанских отношений и подписания мирного договора между Ереваном и Баку.