05 Նոյեմբերի 2024 - 10:06
Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը ֆրանսիական Le Figaro թերթում հրապարակված իր հոդվածում մեկնաբանել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Տոկաևը նշել է, որ ժամանակակից մարտահրավերների և հակամարտությունների աճող ներուժի համատեքստում Ղազախստանն աջակցում է խաղաղապահ գործընթացներին և միջքաղաքակրթական երկխոսությանը։
«Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների հարթակ տրամադրելով՝ մենք լիովին աջակցում ենք երկու երկրների՝ հարաբերություններում նոր էջ բացելու ցանկությանը», - նշել է նա։

05 Ноября 2024 - 09:06
Касым-Жомарт Токаев в своей авторской статье во французской газете Le Figaro прокомментировал переговоры о мирном договоре между Азербайджаном и Арменией.
Как передает Armenia.Az, Токаев заявил, что в условиях современных вызовов и роста конфликтного потенциала Казахстан поддерживает миротворческие процессы и межцивилизационный диалог.
«Предоставив площадку для проведения переговоров о мирном договоре между Азербайджаном и Арменией, мы всемерно поддерживаем стремление обеих стран открыть новую страницу в их отношениях», - отметил он.