• Ադրբեջանի դեսպանը և Իրաքյան թուրքմենների ճակատի պատգամավորը մասնակցել են Քիրքուքում դպրոցի բացմանը
04 Նոյեմբերի 2024 - 12:53
Իրաքում Ադրբեջանի դեսպան Նասիր Մամեդովը Իրաքի Քիրքուք նահանգի պատգամավոր Արշադ Սալեհիի հետ քննարկել է տարածաշրջանում համատեղ անելիքները, կողմերը մասնակցել են նաև նշված շրջանում Մուհամմադ Ֆիզուլիի անվան դպրոցի բացմանը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին սոցիալական ցանցում գրել են Իրաքյան թուրքմենների ճակատի անդամ պատգամավորը և Ադրբեջանի դեսպանը։
«Մենք Քիրքուքում ընդունեցինք Բաղդադում Ադրբեջանի հարգարժան դեսպան Նասիր Մամեդովին և քննարկեցինք Ադրբեջանի և Թուրքմենելի մարզի հնարավոր համատեղ գործողությունները»,- նշել է իրաքցի քաղաքական գործիչը։
Ադրբեջանի ղեկավարն իր հերթին նշել է, որ մասնակցել է Քիրքուք քաղաքում Մուհամմադ Ֆիզուլիի անվան տարրական դպրոցի բացման արարողությանը։

• Посол Азербайджана и депутат от Фронта иракских туркмен приняли участие в открытии школы в Киркуке
04 Ноября 2024 - 12:53
Посол Азербайджана в Ираке Насир Мамедов обсудил совместную деятельность в регионе с депутатом от иракской провинции Киркук Аршадом Салехи, стороны также приняли участие в открытии школы имени Мухаммеда Физули в указанном регионе.
Как сообщает Armenia.Az, об этом написали в социальной сети иракский депутат от Фронта иракских туркмен и азербайджанский посол.
«Мы приняли в Киркуке уважаемого посла Азербайджана в Багдаде Насира Мамедова, обсудили возможные совместные действия между Азербайджаном и регионом Туркменели», - отметил иракский политик.
Глава азербайджанской, в свою очередь, отметил, что принял участие в церемонии открытия начальной школы имени Мухаммеда Физули в городе Киркук.