• Աղդամի արդյունաբերական պարկի արտադրանքն օգտագործվում է Ղարաբաղի վերականգնման համար
Աղդամի արդյունաբերական պարկի ձեռնարկություններում արտադրված շինանյութերը սկսել են օգտագործվել Ադրբեջանի ազատագրված տարածքների վերականգնման համար։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով արդյունաբերական պարկը կառավարող Տնտեսական գոտիների զարգացման գործակալությանը։
Գերատեսչությունում նշել են, որ տանիքի նյութերը, պաստառները, շինանյութերը, երկաթե և մետաղական դռները, միջնապատերը, մետաղական ցանցը և այլ արտադրանքը օգտագործվում են՝ Աղդամի, Ջաբրայիլի, Լաչինի, Քելբեջարի շրջանների գյուղերի շինարարության և վերականգնման համար:
Աղդամի արդյունաբերական պարկի ռեզիդենտի կարգավիճակ է ստացել 28 ընկերություն՝ 260 մլն մանաթ ընդհանուր ներդրումով, ևս չորս ձեռնարկատեր՝ ոչ ռեզիդենտի կարգավիճակ։ Պարկում սկսել է գործել ինը ձեռնարկություն, ստեղծվել է ավելի քան 370 մշտական աշխատատեղ։

• Продукция Агдамского промпарка используются в восстановлении Карабаха
Стройматериалы, производимые на предприятиях в Агдамском промышленном парке, начали использовать в восстановлении освобожденных территорий Азербайджана.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Агентство по развитию экономических зон, под управлением которого находится промпарк.
В ведомстве отметили, что кровельные материалы, обои, строительные блоки, железные и металлические двери, жалюзи, перила и перегородки, металлические сетки и другая продукция используются при строительстве и восстановлении сел в Агдамском, Джебраильском, Лачынском, Кяльбаджарском районах.
Статус резидента Агдамского промышленного парка получили 28 компаний с общим объемом инвестиций 260 млн манатов, еще четыре предпринимателя получили статус нерезидента. В парке начали работу 9 предприятий, создано более 370 постоянных рабочих мест.