• Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Պակիստանի դեսպանի հետ
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Ադրբեջանում Պակիստանի դեսպան Կասիմ Մոհիուդինի հետ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Միլլի Մեջլիսի մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Հանդիպմանը խորհրդարանի նախագահը գոհունակություն է հայտնել միջպետական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման կապակցությամբ և պատմել է Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև բարեկամական ու եղբայրական կապերի մասին։ Սահիբա Գաֆարովան նշել է, որ երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ներկայիս մակարդակը լայն հնարավորություններ է ստեղծում՝ մեր հարաբերությունների հետագա զարգացման համար։
Միլիլ Մեջլիսի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Պակիստանին և նրա խորհրդարանին՝ միջազգային ասպարեզում Ադրբեջանի շարունակական աջակցության համար՝ ինչպես ադրբեջանական հողերի 30-ամյա օկուպացիայի, այնպես էլ մեր երկրի տարածքային ամբողջականության վերականգնման ժամանակ։ Նա ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ Ադրբեջանը միշտ եղել է Պակիստանի կողքին և աջակցում է Քաշմիրի խնդրի լուծմանը՝ ՄԱԿ-ի կողմից ընդունված բանաձևերի հիման վրա։

• Сахиба Гафарова провела встречу с послом Пакистана
Председатель Милли Меджлиса Сахиба Гафарова встретилась с послом Пакистана в Азербайджане Касимом Мохиуддином.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщили в отделе прессы и связей с общественностью Милли Меджлиса.
На встрече спикер парламента выразила удовлетворение динамичным развитием межгосударственных отношений и рассказала о дружественных и братских связях между Азербайджаном и Пакистаном. Сахиба Гафарова отметила, что нынешний уровень стратегического партнерства между двумя странами создает широкие возможности для развития наших отношений в будущем.
Председатель Милли Меджлиса поблагодарила Пакистан и его парламент за непрерывную поддержу Азербайджана на международной арене как во время 30-летней оккупации азербайджанских земель, так и во время восстановления территориальной целостности нашей страны. Она еще раз подчеркнула, что Азербайджан всегда стоял на стороне Пакистана и поддерживает решение кашмирской проблемы на основе резолюций, принятых ООН.
В ходе беседы была высоко оценена роль межпарламентских связей в развитии двусторонних отношений, подчеркнута важность взаимных официальных и деловых визитов руководителей парламентов, регулярных контактов, а также сотрудничества депутатов обеих стран в рамках международных парламентских организаций.