• Բաքվում կանցկացվի Green Transition ֆորումը
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է՝ Բուլղարիայում Ադրբեջանի դեսպան Հուսեյն Հուսեյնովը
Դիվանագետը նշել է, որ այս միջոցառումը կանցկավի ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի շրջանակներում։
«Առաջին անգամ Green Transition ֆորումը՝ կանաչ էներգիայի հարցերով ամենամեծ ֆորումը Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայում, որը կազմակերպվել է բուլղարական Dir.bg ինտերնետային պորտալի աջակցությամբ, կանցկացվի Բաքվում՝ COP29 կլիմայական համաժողովի շրջանակներում»,- գրել է Հուսեյնովը:

30 Октября 2024 - 13:14
Как сообщает Armenia.Az, об этом посол Азербайджана в Болгарии Гусейн Гусейнов написал на своей странице в соцсети Х.
Дипломат отметил, что данное мероприятие состоится в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
«Впервые форум Green Transition, крупнейший форум по вопросам зеленой энергетики в Центральной и Восточной Европе, организованный при поддержке болгарского интернет-портала Dir.bg, пройдет в Баку в рамках климатической конференции COP29», — написал Гусейнов.