• Հարությունյանը՝ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի մասին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը համարում է, որ Երևանն ու Բաքուն կկարողանան համաձայնության գալ խաղաղ համաձայնագրի նախագծի մնացած կետերի շուրջ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով, այս մասին նա հայտարարել է խորհրդարանում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։
«Այս առումով օգտակար են Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի շփումները։ Մենք տեսնում ենք այն կետերի շուրջ համաձայնության գալու հնարավորությունը, որոնք դեռ համաձայնեցված չեն»,- ասել է նա։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 24-ին Կազանում հանդիպում են ունեցել BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակում և արտգործնախարարներին հանձնարարել են՝ վերջնական տեսքի բերել խաղաղության պայմանագրի նախագիծը՝ դրա ստորագրման համար։

• Арутюнян о мирном соглашении между Баку и Ереваном
Глава аппарата премьер-министра Армении Никола Пашиняна Араик Арутюнян считает, что Ереван и Баку смогут согласовать оставшиеся пункты проекта мирного соглашения.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом он заявил в ходе брифинга в парламенте.
«В этом плане полезны контакты премьера Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Мы видим возможность согласования тех пунктов, которые пока не согласованы», — заявил он.
24 октября президент Ильхам Алиев и премьер Никол Пашинян на полях саммита БРИКС в Казани провели встречу и поручили главам МИД доработать проект договора о мире для его подписания.