12 0Հոկտեմբերի 2024 - 08:54
Միացյալ Նահանգները բարձր է գնահատում COP29-ում Ադրբեջանի նախագահությունը: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նշանակել է ուժեղ թիմ՝ շրջակա միջավայրի նախարար Մուխտար Բաբաևի և փոխարտգործնախարար Յալչին Ռաֆիևի գլխավորությամբ, որոնց հետ ԱՄՆ թիմը հիանալի աշխատանքային հարաբերություններ է հաստատել։
Այս մասին Բաքվում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ԱՄՆ նախագահի միջազգային կլիմայական քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Ջոն Պոդեստան, հայտնում է Armenia.Az-ը։
«Մենք համաձայնեցրել ենք առաջնահերթություններն այն ժամանակվանից ի վեր, երբ Ադրբեջանը համաձայնեց հյուրընկալել COP29-ը մեկ տարի առաջ», - ասել է Պոդեստան:

12 Октября 2024 - 07:54
Соединенные Штаты ценят председательство Азербайджана в COP29. Президент Азербайджана Ильхам Алиев назначил сильную команду во главе с министром экологии Мухтаром Бабаевым и заместителем министра иностранных дел Ялчыном Рафиевым, с которыми команда США наладила отличные рабочие отношения.
Как передает Armenia.Az, об этом заявил специальный советник президента США по международной климатической политике Джон Подеста на брифинге для азербайджанских журналистов.
«Мы согласовали приоритеты с тех пор, как Азербайджан согласился принять у себя COP29 менее года назад», - сказал Подеста.