• Նախագահի հատուկ ներկայացուցիչը կոչ է արել ընկերություններին պահպանել Լաչինի մաքրությունը
Լաչինի շրջանում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Մասիմ Մամեդովը ընկերություններին կոչ է արել մաքուր պահել քաղաքը և ժամանակին հեռացնել թափոնները։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Բնապահպանական հարցերով աշխատանքային խմբի նիստում Մամեդովն ասել է, որ որոշ ընկերություններ շինարարական աշխատանքներից հետո չեն մաքրում աղբը։
«Լաչինը հարուստ է ջրային և անտառային ռեսուրսներով: Այստեղ դուք կարող եք ուսումնասիրել «Իստիսու» հանքավայրը և կազմակերպել երկրաբանական հետախուզում հանքարդյունաբերության համար: Սա նաև կարևոր քայլ կլինի քաղաքի բնակիչների զբաղվածության ապահովման գործում»,- ասել է Մամեդովը։

10 Октября 2024 - 14:00
Специальный представитель президента Азербайджанской Республики в Лачинском районе Масим Мамедов призвал компании сохранять чистоту города и своевременно вывозить отходы.
Как сообщает Armenia.Az, на заседании Рабочей группы по экологическим вопросам Мамедов заявил, что некоторые компании не вывозят отходы после строительных работ.
«Лачин богат водными и лесными ресурсами. Здесь можно провести разведку минерального месторождения «Istisu» и организовать геологоразведку для горнодобывающей промышленности. Это также станет важным шагом в обеспечении занятости для жителей города», - сказал Мамедов.