• Լաչինում տեղի է ունենում Էկոլոգիայի միջգերատեսչական կենտրոնի աշխատանքային խմբի նիստը
Լաչին քաղաքում տեղի է ունենում Բնապահպանական հիմնախնդիրների միջգերատեսչական կենտրոնի աշխատանքային խմբի հերթական նիստը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, նիստը վարում է բնապահպանության և բնական պաշարների փոխնախարար Վուգար Քերիմովը։
Նիստին մասնակցում են աշխատանքային խմբում ներկայացված համապատասխան պետական կառույցների, Լաչինի, Շուշայի, Քելբաջարի, Աղդամի, Ֆիզուլիի, Խոջավենդի, Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջաններում, Խանքենդի քաղաքում, Աղդերայի և Խոջալուի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչությունների, ինչպես նաև Վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության ներկայացուցիչներ:

• В Лачине проходит заседание рабочей группы Межведомственного центра по экологии
В городе Лачин проходит очередное заседание рабочей группы Межведомственного центра по вопросам экологии.
Как сообщает Armenia.Az, председательствует на заседании заместитель министра экологии и природных ресурсов Вугар Керимов.
В заседании принимают участие представители представленных в рабочей группе соответствующих государственных структур и специальных представительств Президента Азербайджанской Республики в Лачинском, Шушинском, Кяльбаджарском, Агдамском, Физулинском, Ходжавендском, Джабраильском, Губадлинском и Зангиланском районах, городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах, а также службы восстановления, строительства и управления.