08 0Հոկտեմբերի 2024 - 14:04
Պատգամավորները դիմել են Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին՝ խնդրելով խզել ԱՄՆ-ի հետ համաձայնագրերը և դադարեցնել USAID-ի ծրագրերը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Միլլի Մեջլիսի այսօրվա նիստում ասել է խորհրդարանի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան։
Նա նշել է, որ Ադրբեջանը վստահելի գործընկեր է. «Ադրբեջանը երկիր է, որը վարում է անկախ ներքին և արտաքին քաղաքականություն, սեփական ուժերով ապահովել է իր տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը։ Հիշեցնեմ նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունը. «Ոչ ոք չի կարող մեզ որևէ բան թելադրել կամ միջամտել մեր ներքին գործերին։ Մենք կանենք այն, ինչ անհրաժեշտ ենք համարում»:

• Спикер: Депутаты ММ обратились к Байрамову с просьбой расторгнуть соглашения с США
Депутаты обратились к министру иностранных дел Азербайджана Джейхуну Байрамову с просьбой расторгнуть соглашения с США и приостановить проекты USAID.
Как сообщает Armenia.Az, об этом на сегодняшнем заседании Милли Меджлиса сказала спикер парламента Сахиба Гафарова.
Она отметила, что Азербайджан надежный партнер: «Азербайджан – страна, которая проводит независимую внутреннюю и внешнюю политику, своими силами обеспечила свою территориальную целостность и суверенитет. Напомню высказывание Президента Ильхама Алиева: Никто не может нам ничего диктовать и вмешиваться в наши внутренние дела. Мы будем делать то, что считаем нужным».