04 0Հոկտեմբերի 2024 - 11:04
Նախօրեին Բրյուսելում կայացած նիստում ֆրանսիացի պատգամավոր Նատալի Լուազոն ընտրվել է Հարավային Կովկասի հետ հարաբերությունների գծով Եվրախորհրդարանի պատվիրակության նախագահի առաջին տեղակալ, այս ընտրությունները Ադրբեջանում բացասաբար են ընդունվել։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել է Միլլի Մեջլիսի (խորհրդարան) պատգամավոր Գայա Մամեդովը։
Նրա խոսքով, տխրահռչակ ադրբեջանաֆոբ Լուազոն որպես իր կյանքի առաքելություն սահմանել է ոչ միայն Ադրբեջանին վնասելը, այլև Եվրամիության հետ այդ երկրի հարաբերությունները խաթարելը։
Գայա Մամեդովը նշել է, որ Լուազոյի նման ծայրահեղական և ռասիստական հայացքներ ունեցող անձին այս պաշտոնում ընտրելը միանգամայն սխալ և սադրիչ քայլ է։

04 Октября 2024 - 10:04
На заседании в Брюсселе депутат от Франции Натали Луазо была избрана первым заместителем председателя делегации Европарламента по связям с Южным Кавказом, эти выборы были негативно восприняты в Азербайджане.
Об этом заявил Armenia.Az депутат Милли Меджлиса (парламент) Гая Мамедов.
По его словам, печально известная азербайджанофобка Луазо определила в качестве своей жизненной миссии не только нанести вред Азербайджану, но и подорвать отношения страны с Евросоюзом.
Г.Мамедов отметил, что избрание на эту должность такого человека с экстремистскими и расистскими взглядами, как Луазо, является совершенно ошибочным и провокационным шагом.