• Գնդապետ. ԱՀ բանակը 23 ժամ 48 րոպեում վերջ դրեց անջատողականությանը Ղարաբաղում
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հիշեցրել է՝ Անձնակազմի գլխավոր վարչության գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական աջակցության վարչության պետ, Հայրենական պատերազմի մասնակից, գնդապետ Էլշադ Աբիլովը՝ Նահատակների երկրորդ ծառուղում՝ հակաահաբեկչական միջոցառումների առաջին տարելիցի կապակցությամբ՝ շեհիդների հիշատակը հավերժացնող արարողության ժամանակ։
Նա նշել է, որ 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ին իրականացված հակաահաբեկչական միջոցառումների նպատակն է եղել՝ անջատողական ուժերի դուրսբերումը Ղարաբաղի տարածաշրջանից և նոյեմբերի 10-ի եռակողմ համաձայնագրի դրույթների կատարման ապահովումը։
Է.Աբիլովը նաև հարգանքի տուրք է մատուցել նահատակների հիշատակին և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի անունից ցավակցություն հայտնել նրանց հարազատներին։

19 Сентября 2024 - 11:05
Как сообщает Armenia.Az, об этом напомнил начальник Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу, участник Отечественной войны, полковник Эльшад Абилов на церемонии почтения памяти шехидов на Второй Аллее шехидов по случаю первой годовщины антитеррористических мероприятий.
Он отметил, что целью антитеррористических мероприятий, проведенных 19-20 сентября 2023 года, было выведение сепаратистских сил из Карабахского региона, обеспечение выполнения положений трехстороннего соглашения от 10 ноября.
Э.Абилов также почтил память шехидов и выразил соболезнования их родственникам от имени министра обороны Азербайджана Закира Гасанова.