19 Սեպտեմբերի 2024 - 11:38
Ադրբեջանում հարգել են անցյալ տարվա սեպտեմբերի 19-20-ը Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում հակաահաբեկչական միջոցառումների ժամանակ զոհված զինծառայողների հիշատակը։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ նահատակների հարազատները, հասարակության ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև պետական այրեր այցելել են Նահատակների երկրորդ ծառուղի և ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ դրել նահատակների շիրիմներին։
Նշենք, որ 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ը հակաահաբեկչական միջոցառումների արդյունքում Ադրբեջանի տարածքն ամբողջությամբ մաքրվեց հայկական անօրինական կազմավորումներից։

19 Сентября 2024 - 10:17
Почтена память военнослужащих, погибших во время антитеррористических мероприятий 19-20 сентября прошлого года в Карабахском регионе Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, родственники шехидов, представители общественности, а также государственные и правительственные чиновники посетили вторую Аллею шехидов и возложили венки и цветы на могилы шехидов, воздав дань их памяти.
Отметим, что в результате антитеррористических мероприятий 19-20 сентября 2023 года территория Азербайджана была полностью очищена от армянских незаконных формирований.