• Հիքմեթ Հաջիևը՝ Մինսկի խումբը պահպանելու Հայաստանի փորձերի մասին
Մինսկի խումբը և նրա հետ կապված կառույցները պահպանելու փորձերը կարող են վկայել Հայաստանի այլ մտադրությունների մասին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Քելբեջարում լրագրողներին ասել է՝ Ադրբեջանի նախագահի օգնական- Հիքմեթ Հաջիևը։
Նա նշել է, որ նման ինստիտուտ գոյություն չունի, և դրա այս կամ այն ձևով գործելու հնարավորությունը լիովին բացառվում է.
«Ուստի Մինսկի խմբի և նրա հետ կապված կառույցների գործունեությունը պետք է ամբողջությամբ դադարեցվի։ Ադրբեջանական կողմը Հայաստանին հրավիրել է նաև միասնական դիրքորոշում ցուցաբերել այս հարցում՝ ԵԱՀԿ շրջանակներում։ Սակայն Մինսկի խումբը և նրա հետ կապված կառույցները պահպանելու Հայաստանի փորձերը՝ կարող են վկայել այլ մտադրությունների մասին։ Սա մեզ վստահություն չի ներշնչում»,- ասել է Հաջիևը։

18 Сентября 2024 - 13:01
Попытки сохранить Минскую группу и связанные с ней институты могут свидетельствовать о других намерениях Армении.
Как сообщает Armenia.Az, об этом в Кяльбаджаре заявил журналистам помощник президента Азербайджана – заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев.
Он отметил, что такого института не существует, и возможность его функционирования в той или иной форме полностью исключена:
«Поэтому деятельность Минской группы и связанных с нею институтов должна быть полностью прекращена. Азербайджанская сторона также предложила Армении продемонстрировать единую позицию по этому поводу в рамках ОБСЕ. Однако попытки Армении сохранить Минскую группу и связанные с ней институты могут свидетельствовать и о других ее намерениях. Это не вызывает у нас доверия».