• Ամրուլլաևը՝ Խանքենդիում, Ջաբրայիլում և Քելբաջարում նոր դպրոցների բացման մասին
Այս մասին Շուշա քաղաքի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի բացման ժամանակ ասել է գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նախարարն ասել է, որ այս ուսումնական տարին առաջինն է Ադրբեջանի ինքնիշխանության ամբողջական վերականգնումից հետո։
«Սա առաջին ուսումնական տարին է Ադրբեջանի ինքնիշխանության ամբողջական վերականգնումից հետո։ Մի քանի օրից Խանքենդիում տեղի կունենա դպրոցի բացում։ Այս ուսումնական տարում նախատեսվում է նոր դպրոցներ բացել Ջաբրայիլ և Քելբաջար քաղաքներում, ինչպես նաև մի շարք գյուղերում։ Ամեն մի դպրոցի բացում ուրախություն է պարգևում հարյուրավոր ընտանիքների»,- ասել է Ամրուլլաևը:

16 Сентября 2024 - 14:27
Как сообщает Report, об этом министр науки и образования Эмин Амруллаев сказал на открытии средней школы №1 в городе Шуше.
Министр сказал, что этот учебный год - первый после полного восстановления суверенитета Азербайджана.
«Этот первый учебный год после полного восстановления суверенитета Азербайджана. Через несколько дней у нас будет открытие школы в Ханкенди. В этом учебном году планируется открытие новых школ в городах Джебраил и Кяльбаджар, а также в ряде сел. Каждое открытие школы приносит радость сотням семей», - сказал Амруллаев.