16 Սեպտեմբերի 2024 - 09:05
Շամքիրի զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել ՊՆ թիվ N զորամասի զինծառայող, շարքային Բաղիրով Նուրբալի Ասիֆ օղլուի հրազենից կրակոցից զոհվելու մասին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է Զինվորական դատախազության հաղորդագրության մեջ։
Ստացված տեղեկատվության հիման վրա՝ Շամքիրի զինվորական դատախազության և Ադրբեջանի զինվորական դատախազության քրեագիտության բաժնի աշխատակիցները դեպքի վայրում և դիակի զննություն են կատարել, որպես իրեղեն ապացույց առգրավվել են գործին առնչվող առարկաներ, վերցվել են ցուցմունքներ և կատարվել այլ գործողություններ:
Փաստի առթիվ Շամքիրի զինվորական դատախազության կողմից հարուցվել է քրեական գործ՝ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 120.1 հոդվածի (Դիտավորյալ սպանություն) հատկանիշներով, հարցաքննվել են վկաներ, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ և կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։

• Военнослужащий азербайджанской армии погиб в результате выстрела из огнестрельного оружия
В Шамкирскую военную прокуратуру поступила информация о гибели военнослужащего Н-ской воинской части Министерства обороны, рядового Багирова Нурбалы Асиф оглу в результате выстрела из огнестрельного оружия.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в сообщении Военной прокуратуры.
На основании поступившей информации сотрудниками Шамкирской военной прокуратуры и управления криминалистики Военной прокуратуры Азербайджана был проведен осмотр места происшествия и тела, в качестве вещественных доказательств были изъяты предметы, имеющие значение для дела, получены показания и выполнены другие действия.
По факту в Шамкирской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (Умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, допрошены свидетели, назначены соответствующие экспертизы и проведены незамедлительные следственные действия.