• Ալիևը ծանոթացել է «Խագանի» այգում բարեկարգման աշխատանքներից հետո ստեղծված պայմաններին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը սեպտեմբերի 14-ին ծանոթացել է Բաքվի Սաբայիլի շրջանի «Խագանի» այգում և հարակից տարածքներում իրականացված բարեկարգման և վերակառուցման աշխատանքներից հետո ստեղծված պայմաններին։
Բաքվի գործադիր իշխանության ղեկավար Էլդար Ազիզովը երկրի ղեկավարին տեղեկացրել է այգում իրականացված աշխատանքների մասին։ Նրա խոսքով, «Խագանի» այգու տարածքն ընդլայնվել է, Ռասուլ Ռզա, Գոգոլի և Խագանի փողոցների մոտակա ճանապարհները վերացվել են, և այս վայրը դարձել է հետիոտների համար գոտի։
1,4 հա ընդհանուր մակերեսով այգու տարածքում իրականացվել են կանաչապատման աշխատանքներ, տեղադրվել են նոր լուսավորման սարքեր և նստարաններ, ստեղծվել է մանկական ժամանցի գոտի, իսկ հարակից բնակելի շենքերում կատարվել են վերանորոգման և վերականգնման աշխատանքներ։
«Խագանի» այգու բացումը «Ֆորմուլա 1»-ի Ադրբեջանի Գրան պրիի անցկացման շրջանում և ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանի (COP29) նախաշեմին մեծ ներդրում կունենա Բաքվում զբոսաշրջիկների հանգստի արդյունավետ կազմակերպման գործում։

• Алиев ознакомился с условиями, созданными после работ по благоустройству в саду «Хагани»
14 сентября президент Азербайджана Ильхам Алиев ознакомился с условиями, созданными после работ по благоустройству и реконструкции в саду «Хагани» и прилегающих территориях в Сабаильском районе Баку.
Глава Исполнительной власти города Баку Эльдар Азизов проинформировал главу государства о проведенных в саду работах по благоустройству и реконструкции. По его словам, территория сада «Хагани» расширена, близлежащие автомобильные дороги на улицах Расула Рзы, Гоголя и Хагани ликвидированы, это место стало зоной для пешеходов.
На территории сада общей площадью 1,4 га проведены работы по озеленению, установлены новые осветительные приборы и скамейки, создана детская развлекательная зона, проведены ремонтно-восстановительные работы в близлежащих жилых домах.
Открытие сада «Хагани» в период проведения Гран-при Азербайджана «Формула-1» и в преддверии 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата (COP29) внесет большой вклад в эффективную организацию отдыха туристов в Баку.