14 Սեպտեմբերի 2024 - 11:48
Ադրբեջանի ցամաքային տրանսպորտի գործակալության (AYNA) մամուլի քարտուղար Թուրալ Օրուջովը հայտնել է, որ տոմսի արժեքը կկազմի 2,80 մանաթ։
«Մեծ վերադարձ» ծրագրի շրջանակներում Ադրբեջանի ցամաքային տրանսպորտի գործակալությունը այսօրվանից կազմակերպել է ևս մեկ ավտոբուսային երթուղի դեպի ազատագրված տարածքներ։ Բարդա-Խանքենդի երթուղու միջանկյալ կետը կլինի Խոջալու քաղաքը։ Տոմսերի արժեքը մինչև Խանքենդի կկազմի 2,80 մանաթ, մինչև Խոջալու՝ 2,50 մանաթ»,- հավելել է նա։
Թուրալ Օրուջովը նշել է նաև, որ Խանքենդի մեկնելու համար տոմսեր ձեռք բերելիս անհրաժեշտ է պահպանել որոշակի պայմաններ։ «Տոմսերը կարելի է ձեռք բերել առցանց biletim.az պորտալի միջոցով: Կարևոր է նշել, որ պորտալի միջոցով առցանց տոմսեր գնելիս պարտադիր է թույլտվություն ստանալ՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ մուտք գործելու հետ կապված կանոններին համապատասխան: Առանց այդ թույլտվության տարածք մուտք գործելն անհնար կլինի»,- ընդգծել է Օրուջովը։

• Из Барды в Ханкенди: запущен регулярный автобусный рейс
Как передает Armenia.Az, сегодня с автовокзала города Барда в Ханкенди отправился первый рейсовый автобус.
Пресс-секретарь Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA) Турал Оруджов сообщил, что стоимость проезда по маршруту составит 2,80 манат.
«В рамках программы «Большое возвращение» Агентство наземного транспорта Азербайджана с сегодняшнего дня организовало еще один автобусный рейс на освобожденные территории. Промежуточным пунктом на маршруте Барда-Ханкенди будет город Ходжалы. Стоимость билетов: 2,80 маната до Ханкенди и 2,50 маната до Ходжалы», – добавил он.
Турал Оруджов также отметил, что для поездки в Ханкенди необходимо соблюдать некоторые условия при покупке билетов. «Билеты можно приобрести онлайн через портал biletim.az. Важно отметить, что при онлайн-покупке билетов через портал получение разрешений в соответствии с правилами выдачи, касающимися въезда на освобожденные от оккупации территории, обязательно. Без этого разрешения въезд на территорию будет невозможен», – подчеркнул Оруджов.