13 Սեպտեմբերի 2024 - 13:01
Չինաստանի մայրաքաղաքում անցկացվում է Սյանշանի 11-րդ ֆորումը՝ «Խաղաղության խթանում հանուն ընդհանուր ապագայի» կարգախոսի ներքո։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ սեպտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ֆորումի բացման արարողությունը։ Ազգային պաշտպանության նախարարության և Չինաստանի ռազմական գիտության ասոցիացիայի համատեղ կազմակերպած ֆորումին մասնակցում են՝ ավելի քան 100 երկրների և միջազգային կազմակերպությունների պաշտոնյատար անձինք, վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչներ, բարձրաստիճան զինվորականներ, ռազմական հարցերով և անվտանգության ոլորտում հեղինակավոր փորձագետներ:
Այս հեղինակավոր միջոցառմանը Ադրբեջանը ներկայացնում է պաշտպանության փոխնախարար՝ գլխավոր տնօրեն Ագիլ Գուրբանովի գլխավորած պատվիրակությունը։

13 Сентября 2024 - 11:58
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, 13 сентября состоялась церемония открытия форума. В форуме, совместно организованном Министерством национальной обороны и Ассоциацией военных наук Китая, принимают участие официальные лица из более чем 100 стран и международных организаций, представители аналитических центров, высокопоставленные военные, авторитетные эксперты по военным вопросам и в области безопасности.
Азербайджан на этом авторитетном мероприятии представляет делегация во главе с заместителем министра обороны - генеральным директором Агилем Гурбановым.