• Փաշինյանը Բլինքենին զեկուցել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի մասին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկվել են՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի առանցքային հարցեր, ինչպես նաև Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև երկկողմ հարաբերությունները։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնում են հայկական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությանը։
Քննարկման հիմնական թեման էր՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցությունների ներկա կարգավիճակը։ Փաշինյանը և Բլինքենը մտքեր են փոխանակել՝ բանակցային գործընթացի առաջընթացի, այդ թվում՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հասնելու վերջին զարգացումների և հեռանկարների շուրջ։

• Пашинян отчитался Блинкену о мирном процессе между Азербайджаном и Арменией
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и Государственный секретарь США Энтони Блинкен провели телефонный разговор, в ходе которого обсуждались ключевые вопросы мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, а также двусторонние отношения между Арменией и США.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщают армянские СМИ со ссылкой на пресс-службу правительства Армении.
В центре обсуждения оказался текущий статус мирных переговоров между Арменией и Азербайджаном. Пашинян и Блинкен обменялись мнениями о ходе переговорного процесса, в том числе о последних событиях и перспективах достижения устойчивого мира в регионе.