• Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Կիմ Չեն Ընին
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետության պետական գործերի նախագահ Կիմ Չեն Ընին։
«Ձերդ գերազանցություն,
Իմ անունից և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից Ձեզ և Ձեր ողջ ժողովրդին եմ փոխանցում իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները՝ Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետության հռչակման օրվա կապակցությամբ։
Հավատում եմ, որ մեր երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների, մեր համագործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում այսուհըտ էլ կընդլայնվեն։
Այս նշանակալից օրը Ձեզ մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություններ գործերում, Ձեր ժողովրդին՝ մշտական բարօրություն և բարգավաճում»։

09 Сентября 2024 - 11:54
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное пимьмо Председателю государственных дел Корейской Народно-Демократической Республики Ким Чен Ыну.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня провозглашения Корейской Народно-Демократической Республики.
Верю, что отношения между нашими странами будут и дальше развиваться в интересах наших народов, наше сотрудничество в двустороннем порядке и на многосторонних платформах будет расширяться и впредь.
В столь знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, Вашему народу – постоянного благополучия и процветания»