09 Սեպտեմբերի 2024 - 10:40
2024-2025 ուսումնական տարվանից Ազգային պաշտպանության համալսարանի մասնագիտացված ուսումնական հաստատություններում ուսում ստացած, այնուհետև 5 օրացուցային տարի ադրբեջանական բանակում որպես սպա կամ ենթասպա (միչման) ծառայած զինծառայողներին կտրամադրվի պետական ֆինանսական աջակցություն՝ արտոնյալ հիփոթեքային վարկերի հետ կապված:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, դա նախատեսված է պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման կարգով, որն այսօր հաստատել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Փաստաթղթի համաձայն՝ ֆինանսական աջակցություն է տրամադրվում առնվազն 15 տարի մարման ժամկետով արտոնյալ հիփոթեքային վարկերի համար, որոնք ստացվել են միայն մեկ բնակելի տարածք ձեռք բերելու նպատակով։

09 Сентября 2024 - 08:45
Начиная с 2024-2025 учебного года военнослужащим, прошедшим обучение в специализированных учебных заведениях при Национальном университете обороны, а затем отслужившим в течение 5 календарных лет в азербайджанской армии в качестве офицеров или прапорщиков (мичманов), будет предоставляться государственная финансовая поддержка по льготным ипотечным кредитам.
Как сообщает Armenia.Az, это предусмотрено в порядке оказания государственной финансовой поддержки, утвержденном сегодня президентом Ильхамом Алиевым. Согласно документу, финподдержка предоставляется по льготным ипотечным кредитам со сроком погашения не менее 15 лет и полученным в целях приобретения только одной жилой площади.