• Ջաբբարովը մասնակցել է Իտալիա-Ադրբեջան կլոր սեղանին
Նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Իտալիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, որը հանդիսանում է Ադրբեջանի հիմնական առևտրային գործընկերներից մեկը, կայացել է իտալա-ադրբեջանական կլոր սեղան։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցի էջում գրել է՝ տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը։
«Իտալիայի ձեռնարկությունների և «Պատրաստված է Իտալիայում» արտադրության նախարար Ադոլֆո Ուրսոյի և գործընկերների հետ արդյունավետ քննարկումներ անցկացրեցինք՝ գործարար կապերի ամրապնդման շուրջ և անդրադարձանք՝ արդյունաբերության, վերականգնվող էներգիայի, ենթակառուցվածքների, տրանսպորտի, տեքստիլ, քիմիական, դեղագործության և այլն առաջնահերթ ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հարցերին»,- գրել է նախարարը։

• Джаббаров принял участие в круглом столе Италия-Азербайджан
В рамках рабочего визита президента Ильхама Алиева в Италию, являющуюся одним из основных торговых партнеров Азербайджана, состоялся итало-азербайджанский круглый стол.
Как сообщает Armenia.Az, об этом министр экономики Микаил Джаббаров написал на странице в социальной сети X.
«Мы провели продуктивные обсуждения с министром по делам предприятий и продукции «Сделано в Италии» Адольфо Урсо и коллегами об укреплении бизнес-связей, коснулись вопросов расширения сотрудничества в секторах промышленности, возобновляемой энергетики, инфраструктуры, транспорта, текстильной, химической, фармацевтической и др. приоритетных отраслях», - написал министр.