• Ֆուադ Հուսեյնով. Ազատագրված տարածքներում ականների զոհ է դարձել ավելի քան 350 մարդ
Օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում տեղադրվել է 1,5 մլն ական և չպայթած զինամթերք, որոնց զոհ է դարձել ավելի քան 350 մարդ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին բրիտանացի անկախ լրագրող Փոլ Բոլդուինին տված հարցազրույցում ասել է՝ Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեի փոխնախագահ Ֆուադ Հուսեյնովը։
Նա ասել է, որ հայերի տեղադրած ականները դանդաղեցնում են նախկին հարկադիր վերաբնակների իրենց հայրենի հողեր վերադառնալու գործընթացը։
Հուսեյնովը նշել է նաև, որ շուրջ 8000 մարդ արդեն վերաբնակեցվել է ազատագրված տարածքներ, և աշխատանքները շարունակվում են՝ նախկին հարկադիր վերաբնակների անվտանգ վերադարձի ուղղությամբ։

• Фуад Гусейнов: Жертвами мин на освобожденных территориях стали более 350 человек
На освобожденных от оккупации территориях установлено 1,5 млн мин и неразорвавшихся боеприпасов, жертвами которых стали более 350 человек.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил заместитель председателя Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Фуад Гусейнов в интервью независимому британскому журналисту Полу Болдуину.
Он сказал, что установленные армянами мины замедляют процесс возвращения бывших вынужденных переселенцев на свои родные земли.
Гусейнов также отметил, что на освобожденные территории уже переселено около 8000 человек, и продолжаются работы по безопасному возвращению бывших вынужденных переселенцев.