ՓակելՔելբեջարում 528 աշակերտի համար դպրոց է կառուցվում
Քելբեջարի քաղաքային կրթահամալիրի տարածքում, որի ընդհանուր մակերեսը կազմում է ավելի քան 2,2 հա, կկառուցվեն 80 երեխաների համար նախատեսված մանկապարտեզներ և մասնագիտական արհեստանոցներ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այստեղ կստեղծվեն նաև STEAM գոտի, արտադպրոցական պատրաստման շենքեր և այլ անհրաժեշտ օբյեկտներ։
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում ասել է՝ Գիտության և կրթության նախարարության բաժնի ղեկավար Վաֆա Յագուբլուն, համալիրի տարածքում կառուցվում է նաև 528 աշակերտի համար նախատեսված դպրոց։ Դպրոցը կունենա գրադարան, ճաշարան, հավաքների դահլիճ, հանրակացարան, մարզադահլիճ և այլ անհրաժեշտ սենյակներ։ Դպրոցը մոդուլային տիպի է, ընդհանուր մակերեսը կազմում է 420 քմ. կունենա 2 վարչական սենյակ և 9 դասասենյակ։

• В Кяльбаджаре строится школа на 528 ученических мест
На территории Кяльбаджарского городского образовательного комплекса, общая площадь которого составляет более 2,2 га, будут построены детсады на 80 мест и профессиональные мастерские.
Как сообщает Armenia.Az, здесь также будут созданы STEAM-зона, помещения внеклассной подготовки и другие необходимые объекты.
Как сообщила в интервью журналистам завотделом Министерства науки и образования Вафа Ягублу, на территории комплекса строится также школа на 528 ученических мест. В школе будут созданы библиотека, столовая, актовый зал, общежитие, спортзал и другие необходимые помещения. Школа модульного типа общей площадью 420 кв. м будет иметь 2 административных помещения и 9 учебных классов.