12 Օգոստոսի 2024 - 18:40
Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը (ԿԸՀ) ընդունել է երկու կազմակերպությունների դիմումները՝ երկրում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում exit-poll անցկացնելու վերաբերյալ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին գերատեսչության այսօրվա նիստում ասել է՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ռովզաթ Գասըմովը։
Նրա խոսքով, ԿԸՀ դիմած՝ Քաղաքացիների աշխատանքային իրավունքների պաշտպանության լիգան, ամերիկյան ORACLE ADVISORY GROUP-ի և «Պրոգրես» սոցիալական հետազոտությունների հասարակական միավորումը՝ SWG S.P.A հետազոտական ընկերության հետ (Իտալիա) միասին մտադիր են exit-poll անցկացնել առաջիկա ընտրություններում։
«Նրանց դիմումում և փաստաթղթերում անհամապատասխանություններ կամ խախտումներ չեն հայտնաբերվել: Այսպիսով, exit-poll-ի համար պայմանների ստեղծումը ճանաչվում է օրինական»,- ասել է նա։

12 Августа 2024 - 17:00
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Азербайджана приняла обращения двух организаций по проведению exit-poll на внеочередных парламентских выборах в стране.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заместитель председателя ЦИК Ровзат Гасымов заявил на сегодняшнем заседании ведомства.
По его словам, обратившиеся в ЦИК Лига защиты трудовых прав граждан cовместно с американской кампанией ORACLE ADVISORY GROUP и Общественное объединение социальных исследований «Прогресс» с исследовательской компанией SWG S.P.A (Италия) намерены провести exit-poll на предстоящих выборах.
«В их заявлении и документах не было выявлено никаких несоответствий и нарушений. Таким образом, создание условий для exit-poll признано законным», - заявил он.