• Ռովզաթ Գասըմով. ԿԸՀ-ն կոչ է անում բոլոր թեկնածուներին կատարել օրենդրության պահանջները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը (ԿԸՀ) կոչ է անում բոլոր թեկնածուներին կատարել օրենսդրության պահանջները։
Ըստ Report-ի, այս մասին՝ «Ընտրություններ 2024» անկախ Մեդիա կենտրոնին ասել է՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) փոխնախագահ Ռովզաթ Գասըմովը:
ԿԸՀ-ի փոխնախագահն ասել է, որ օրենսդրության համաձայն՝ բոլոր թեկնածուների քարոզարշավի համար ապահովվել են հավասար պայմաններ։.
Նրա խոսքով, ընտրողների հետ հանդիպումների համար հանրապետությունում հատկացվել է 5506 տեղ, որոնք տրամադրվում են անվճար։ Թեկնածուները կարող են վճարովի քարոզարշավ անցկացնել նաև 58 լրատվական կազմակերպություններում։

• Ровзат Гасымов: ЦИК призывает всех кандидатов соблюдать требования законодательства
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) призывает всех кандидатов соблюдать требования законодательства.
Как передает Armenia.Az, об этом независимому Медиа-центру «Выборы 2024», сообщил заместитель председателя Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Ровзат Гасымов.
Замглавы ЦИК сообщил, что в соответствии с законодательством обеспечены равные условия для агитационной кампании всех кандидатов.
По его словам, в республике выделено 5 506 мест для встреч с избирателями, которые предоставляются бесплатно. Кандидаты также могут проводить платную агитацию в 58 медиаорганизациях.